Strażacka Majówka w Miłogostowicach

Mszą świętą rozpoczęli strażacy z gminy Kunice świętowanie Dnia Strażaka. Po mszy odbyła się strażacka majówka, która zapoczątkowała sezon majowych festynów mieszkańców gminy.

Wielki strażacki festyn w przeddzień św. Floriana, patrona strażaków,czyli gminna strażacka majówka odbyła się na boisku w Miłogostowicach. Strażacy ugościli wszystkich gorącym barszczem i bigosem. Nie zabrakło tradycyjnego strażackiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.

Uchwałą Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych we Wrocławiu, Złotym Medalem za zasługi na rzecz pożarnictwa odznaczony został Mieczysław Pańkowski.

Podczas uroczystości przyznano odznaki i wyróżnienia. Odznaką za 25 lat ochotniczej działalności w straży pożarnej wyróżniony został druh Daniel Książek. Druhowie Mieczysław Pańkowski, Mariusz Pańkowski i Stanisław Słoma, uhonorowani zostali za 20lat ciężkiej strażackiej pracy ochotniczej, druhowie Marcin Silnicki, Marek Książek, Konrad Mastalerek i Piotr Bobik za 10 lat.

Zaświadczenia o ukończeniu kursu podstawowego otrzymali w tym uroczystym dniu druhowie i druhny :Krystian Palcer, Łukasz Polak, Zbigniew Kujawa, Martyna Marzec, Natalia Chorzępa i Ryszard Mesner.

Za wkład pracy na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Kunicach wyróżnieni zostali: Anna Wróbel, Wiesław Palcer, Dawid Kipa, Krystian Mastalerek Piotr Malitz i Gabriel Świerbutowicz.

W OSP Miłogostowice: Ireneusz Balicki, Tadeusz Giedrojć, Paweł Ślęzak, Zbigniew Wiśniewski, Tomasz Mesner i Karol Młynarczyk.

Wyróżnieni zostali także członkowie Młodzieżowej Drużyy Pożarniczej w Miłogostwicach: Klaudia Michałek, Paulina Relidzyńska, Michał Majcherczyk, Kacper Wójciak, Filip Wójciak, Konrad Legęć, Rafała Majcherczyk, Emil Drigo i Kuba Polak.

Podczas tegorocznej Majówki Strażackiej odbyły się zawody drwali, do rywalizacji stanęło sześciu śmiałków.

Najlepszy okazał się Dawid Śliwiński, drugie miejsce zajął Piotr Młynarczyk, a trzecie Marcin Majcher.

Strażacka Majówka w Miłogostowicach