III Kunicka Folk-Biesiada już w sobotę

Organizatorem folkowej biesiady jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach i Kapela Kunice. Impreza odbędzie się nad jeziorem przed Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu (ul. Słoneczna 11) w Kunicach. To już trzecia edycja tej imprezy. W tym roku wystąpi aż jedenaście zespołów folklorystycznych zaproszonych przez organizatorów. Biesiada na stałe zapisała się w kalendarzu imprez w gminie Kunice po sukcesie dwóch pierwszych edycji, które przyciągnęły do Kunic kilkuset widzów i najlepsze zespoły ludowe z Dolnego Śląska.

 

Impreza odbędzie się w sobotę 15 września. Wszystko rozpocznie się o godzinie 12:00 barwnym i śpiewnym korowodem, który przejdzie ulicami Kunic, zapraszając mieszkańców do wspólnej zabawy. Wstęp na folkbiesiadę jest bezpłatny.

W programie wystąpią zespoły: „Górnołużyckie Błękitne Kamizelki” ze Zgorzelca, „Wesoła Gromadka” z Gromadki, Kapela Jana Boduszki z Obornik Śląskich,  „Smolniczanie” ze Smolnik,  „Roztoka” z Gawornik,  „Michalinki” z Chojnowa, „Marzenie” z Kłodzka, Kapela Kunice, klarnet „Stanko” i zespół „Rozmaryn” z Bogatyni oraz duet „Franko Stanko” W tym roku po raz pierwszy patronatem honorowym imprezę objęło Starostwo Powiatowe w Legnicy, co niewątpliwie świadczy o wysokiej randze naszego wydarzenia.

 

 

III Kunicka Folk-Biesiada już w sobotę