Orkiestra Samanta na szantowej scenie

Co widać za horyzontem? Oczywiście Wrocław, a w nim jeden z najlepszych zespołów grających piękny i romantyczny folk. Czteryk kobieri trzej mężczyźni, czyli zespół Za Horyzontem, debiutowali kilkanaście lat temu na scenie kunickiego festiwalu. Dziś jako jedna z gwiazd zachwycają swoim muzycznym kunsztem.

„Miła, nie przychodź na wołanie ”, te słowa zna każdy miłośnik szanty, każdy bywalec lipcowej imprezy odbywającej się nad Jeziorem Kunickim. „Miła” to jeden z największych przebojów zespołu EKT Gdynia. Bez ich obecności kunicka publiczność nie wyobraża sobie szantowej imprezy, przyjeżdżają więc i zabierają w daleki muzyczny rejs po rozległym oceanie muzyki, którą nucą żeglarze podczas morskich wypraw.

Nikt nie jest tak długo związany z kunickim festiwalem, jak wrocławska Orkiestra Samanta. To tu zaczynali swoją karierę. Tu wracają rokrocznie. Dziś stuka im „dwudziestka” a świętują tu w Kunicach, gdzie narodziła się ich legenda. Orkiestra Samanta to ostatni zespół pierwszego dnia festiwalu.

Orkiestra Samanta na szantowej scenie