20 czerwca przedstawimy gwiazdy tegorocznego Festiwalu Reggae

Już po raz siódmy w ostatni weekend sierpnia Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kunicach zaprasza na niezwykły Festiwal Reggae Nad Jeziorem. Nad przepięknym i malowniczym jeziorem w Kunicach będą rozbrzmiewać rytmy prosto z serca gorącej Jamajki. Przedstawiliśmy już trzy zespoły które zaprezentują się na kunickiej scenie w czasie tegorocznego festiwalu. Dwie kolejne formacje odkryjemy dla was już 20 czerwca. 

W sobotę 25 sierpnia będziemy mogli usłyszeć na terenie dawnego ośrodka LOK-u niezwykle klimatyczne brzmienia, łączące elementy jamajskiej muzyki ludowej z rytmami soulu i bluesa. Festiwal jest niesamowicie klimatyczną imprezą, na którą każdego roku do Kunic Gminny Ośrodek Kultury i Sportu zaprasza najbardziej znane polskie grupy grające muzykę reggae. Tegoroczny festiwal rozpocznie się występem zespołu The Messengers, którzy przyjadą z Wrocławia. Grupa powstała w 2014 roku, fundamentem była miłość do harmonii i rytmu muzyki reggae lat 70′ oraz pragnienie dzielenia się nią z innymi, szczególnie ze względu na jej uniwersalne przesłanie. Zespół tworzą muzycy z wieloletnim doświadczeniem. The Messengers charakteryzuje solidna sekcja rytmiczna i rozbudowane partie wokalne.

Kolejnymi wykonawcami, którzy pojawia się na festiwalowej scenie będzie dobrze znany Zielony Groszek, muzyka zespołu wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Ich Reggae ubarwione jest elementami rytmów bałkańskich, a także mocnych rockowych brzmień.

Trzecim zespołem który wystąpi na scenie nad malowniczym kunickim jeziorem podczas tegorocznego Festiwali Reggae Nad Jeziotem będzie formacja SeeYah. Ekipa na co dzień stacjonująca w stolicy Dolnego Śląska. Ich muzyka to mieszanka reggae, raggamuffin, dancehallu oraz funku. W dość krótkim czasie zdołali wyrobić sobie dobrą opinię na polskiej scenie reggae, co zaowocowało koncertami razem z MESAJAH & Riddim Bandits, RAS LUTĄ, Ukraińskim THE VYO oraz wieloma innymi artystami rodzimej sceny.
Koncerty SeeYah to solidna dawka energii. Rozkręcą nawet najbardziej wymagającą publiczność.

20 czerwca przedstawimy gwiazdy tegorocznego Festiwalu Reggae