Majówkowy maraton w gminie Kunice

Już od 3 maja rozpoczyna się tradycyjnie sezon majówek rodzinnych w gminie Kunice. Mieszkańcy gminy będą bawić się w swoich wsiach. Na pierwszą majówkę zapraszają Straże Pożarne Gminy Kunice, wraz z Radą Sołecką wsi Spalona. Przed majówką o godzinie 14:00 odbędzie się Msza święta w Kościele Chrystusa Króla w Spalonej. Nad akwenem wodnym w Spalonej na wszystkich czekać będzie moc atrakcji, tradycyjnie odbędą się również pokazy sprzętu strażackiego. Po zabawach dla dzieci odbędzie się wspólne biesiadowanie, a wszystko zakończy się zabawą taneczną. 5 maja odbędą się zabawy majówkowe w Rosochatej, oraz w Miłogostowicach. Hasłem przewodnim majówki w Rosochatej będzie „Żyj zdrowo – ruch to zdrowie”, na wszystkich czekać będą gry, zabawy i ciekawe konkursy. Na zakończenie odbędzie się zabawa taneczna pod chmurką, wszystko rozpocznie się o godzinie o godzinie 16:30. Również 5 maja o godzinie 16:00 na Rodzinną Majówkę zaprasza wszystkich Wiejski Ośrodek Kultury w Miłogostowicach, przygotowanych będzie wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych, następnie wszyscy spotkają się na wspólnym grillowaniu po którym odbędzie się zabawa taneczna z DJ-em.

12 maja od godziny 16:00 na terenie rekreacyjnym w Grzybianach odbędzie się „Majówka z motocyklem i wiatrem we włosach, na którą zapraszają Rada Sołecka wsi Grzybiany wraz z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Grzybianach. W programie przewidziane są gry i zabawy dla dzieci, odbędzie się tradycyjny „mini mecz Panów o nagrodę sołtysa”, oraz „rozgrywki pań”, oraz przejazdy motocyklami. Gośćmi majówki będą Dragon’s Team. Do tańca zagra zespół „Triada”

Na Artystyczną Majówkę dla dzieci, młodzieży i dorosłych na placu zabaw w Pątnowie Legnickim zaprasza Wiejski Ośrodek Kultury 19 maja o godzinie 15:00. Na uczestników majówki czekać będzie moc atrakcji, warsztaty mydlarskie, wspólne grillowanie, słodki poczęstunek i trochę niespodzianek od organizatorów.

Majówkowy maraton zakończy się 26 maja Majówką Kunicką nad malowniczym jeziorem. Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00, jak zawsze przygotowanych będzie wiele atrakcji. Organizatorzy dla uczestników tegorocznej Wielkiej Majówki przygotują tradycyjnie mnóstwo konkursów z ciekawymi nagrodami, wystąpią również dzieci i młodzież ze szkół z terenu gminy Kunice. Gwiazdą tegorocznej majówki będzie zespół Strachy Na Lachy.

 

Majówkowy maraton w gminie Kunice