Już niebawem Szanty 2016

Szanty baner 2

Festiwal Szanty Kunice co roku ściąga nad Jezioro Kunickie tłumy miłośników muzyki żeglarskiej i folkowej, podawanej w najwspanialszej w Polsce atmosferze i niesamowitej scenerii jeziora. Podobnie, a nawet jeszcze bardziej ciekawie zapowiadają się tegoroczne szanty, tym bardziej, że ich kapitan Jacek Stacewicz będzie obchodził jubileusz piętnastolecia organizacji festiwalu. Sceną jak zwykle rządził będzie dobrze znany wszystkim Tomasz Lenard – człowiek orkiestra, który od lat jest jedną z wizytówek festiwalu w Kunicach.

– Tegoroczna dwudziesta czwarta już impreza, która odbędzie się w dniach 19 i 20 lipca. Na jakie nowości niespodzianki możemy liczyć w tym roku?
To będzie nie tylko mój jubileusz, swoje piętnastolecie na naszym festiwalu będzie świętować Orkiestra Samanta, która mogę powiedzieć z całą odpowiedzialnością, debiutowała u nas piętnaście lat temu – mówi Jacek Stacewicz.

imageW pierwszym dniu oprócz jubilatów na scenie staną: Aśki i Sterkumple, Za Horyzontem, Rhiannon i Szantażyści. Po koncercie głównym na scenie w festiwalowej tawernie wystąpią Młode Wyjce. Początek koncertów o godzinie 17:00.

Drugi dzień festiwalu rozpocznie się o godzinie 16:00 częścią konkursową. Po występie amatorów na scenie pojawią się Młode Wyjce. Po ich występie odbędzie się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu i koncert laureatów. Następnie Własny Port zaprezentuje swój program. Z pewnością wielu z niecierpliwością czeka na wspólny występ zespołów Drake i Ryczące Dwudziestki. Na zakończenie zaśpiewa Mietek Folk.

Nie uległa zmianie cena biletów. Wstęp na dzień festiwalowy kosztuje 15 zł. Jak co roku dysponujemy specjalną pulą zaproszeń na Kunickie Szanty i już niedługo będziemy je rozdawać, śledźcie nasz portal jeśli chcecie już niedługo zaśpiewać szanty w Kunicach.

 

Już niebawem Szanty 2016