Puchar wójta gminy Kunice pojechał do Zabrza

IMG_1162Mariusz Bałaziński triumfował w 18. Turnieju Kulturystycznym o Puchar Wójta Gminy Kunice „Herkules 2015”. Zawodnik Olimpu Zabrze był też najlepszy w kategorii wagowej do 90 kg.Kunicki „Herkules” organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu ma się coraz lepiej. W tym roku na starcie stanęła rekordowa liczba zawodników, bo aż 27.

– Dawno nie mieliśmy takiej sytuacji, że sędziowie musieli przeprowadzić eliminacje. Dotyczyły one kategorii wagowych do 80 i 90 kg – cieszył się dyrektor kunickiego GOKiS Jacek Stacewicz.

W kategorii juniorów zwyciężył Kamil Tanwic (Black&White Ostrowiec Świętokrzyski), który wyprzedził Piotra Soszyńskiego (Aplauz Warszawa) i Kamila Kluszczyńskiego (Black&White Ostrowiec Świętokrzyski).

Rywalizację w kategorii do 80 kg wygrał Jarosław Sypniewski z Olimpu Zabrze. Drugie miejsce zajął jego klubowy kolega Rafał Domin, a trzecie Piotr Sowiński z Black&White Ostrowiec Świętokrzyski.

Wśród zawodników do 90 kg najlepszy był Mariusz Bałaziński z Olimpu Zabrze. Tuż za nim sędziowie sklasyfikowali Mariusza Przybyłę z Paco Lublin i Waldemara Piechotę z Violetta Bydgoszcz. W najcięższej kategorii wagowej zwyciężył inny kulturysta bydgoskiego klubu Mateusz Burdzy.

W finałowej rozgrywce OPEN triumf odniósł Mariusz Bałaziński, któremu wójt Zdzisław Tersa wręczył okazały puchar oraz nagrodę finansową. Kolejne miejsca zajęli Mateusz Burdzy, Jarosław Sypniewski i Kamil Tanwic.

Warto dodać, że nie zawiodła również publiczność, która szczelnie zapełniła salę kunickiego GOKiS-u. Organizatorzy tradycyjnie dla kibiców przygotowali konkursy siłowe.